Prowadzisz firmę? Ile dostaniemy za samochód na skupie?

Skupy samochodów są w Polsce bardzo liczne i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Nie może być jednak inaczej, skoro w Polsce corocznie przybywa samochodów, a co ważniejsze zdecydowana większość z takich pojazdów to auta używane, które mają nie tyle po kilka, ile kilkanaście lat lub więcej. Nie da się ukryć, że takie samochody psują się o wiele częściej aniżeli te, które kupimy w salonie. Plusem jest w tym przypadku niska cena części zamiennych, ale niekiedy i tak takich pojazdów nie opłaca się naprawiać, bo koszta samej naprawy są wyższe od ceny takiego auta. Co wtedy? Wówczas możemy próbować odsprzedać taki samochód, choć równie dobrze można oddać go na skup. Warto zadać sobie pytanie, jak wiele można za taki pojazd otrzymać.

Rzetelna wycena

W pierwszej kolejności wspomnijmy o wycenie takiego pojazdu. Ta musi być rzetelna, a więc warto zwrócić się tutaj do skupu, który jest ceniony przez klientów i może pochwalić się pozytywnymi opiniami. Warto zauważyć, że obecnie nie trzeba udawać się na skup osobiście. Aby poznać wartość pojazdu, często wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej takiego podmiotu. Przykład takiego formularza znajduje się na stronie krakow-skup-aut.pl. Nie ulega wątpliwości, że to spora korzyść dla właściciela takiego pojazdu. W krótkim czasie może on bowiem porównać ceny aut w kilku czy nawet kilkunastu skupach i wybrać podmiot, który za taki samochód zaoferuje mu najwięcej.

Kilkaset złotych lub więcej

Cena zależy oczywiście od marki, modelu czy też rocznika pojazdu. Poza tym nie zapominajmy o jego stanie technicznym. W przypadku samochodów, które są w najgorszym stanie technicznym, kwota sprowadza się tutaj do zaledwie kilkuset złotych. Mówimy tu jednak o samochodowych wrakach, które po usunięciu nadających się do dalszej eksploatacji części zostaje zutylizowany. Jeśli pojazd jest w znacznie lepszym stanie, otrzymana kwota może być zdecydowanie większa. Co istotne właściciel takiego pojazdu kwotę za samochód otrzymuje gotówką do ręki.