Sklep online z grami planszowymi, co zrobić by odniósł sukces

Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej sklepów oferujący wyłącznie gry planszowe. Czy to dobry pomysł na biznes? Jakie działania podjąć, aby mieć pewność, że sklep online z planszówkami odniesie sukces?

Analiza rynku i biznesplan

Sklep online z grami planszowymi nie różni się w tym zakresie niczym od innych działalności gospodarczy, zatem jeśli mamy zamiar rozpocząć tego typu biznes należy solidnie się do tego przygotować przeprowadzając analizę rynku oraz przygotowując biznesplan. W zasadzie analiza rynku jest, a przynajmniej powinna być, częścią biznesplanu. Obecnie na rynku można zaobserwować coraz większe zainteresowanie grami planszowymi, jednym słowem jest na nie moda, zatem jest także popyt. Warto jednocześnie zauważyć, że w gry planszowe, nie graja obecnie jedynie dzieci, ale jest to także rozrywka nastolatków i dorosłych. Aktualnie gry planszowe są projektowane nie tylko z przeznaczeniem dla dzieci, ale także dla dorosłych, a część gier przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych i nie chodzi tutaj o gry erotyczne (choć takie także są dostępne na rynku), ale o stopień skomplikowania, który sprawia, że konieczna jest pewna wiedza lub rozwinięte określone kompetencje, czy to w zakresie logiki i strategii czy interpersonalnym. Analizując rynek należy zwrócić uwagę także na konkurencję, która staje się coraz większa, choć należy przyznać, że nie jest to jeszcze rynek na tyle nasycony, by nie znalazło się na nim miejsce dla jeszcze jednego sklepu z grami, jednak by odniósł on sukces konieczne będą odpowiednie działania marketingowe, co należy także uwzględnić w biznesplanie.

Działania marketingowe

Pomijając działania oczywiste takie jak odpowiednie przygotowanie strony i sklepu internetowego wśród działań marketingowych o jakich powinien pomyśleć przyszły właściciel sklepu online z grami planszowymi są: pozycjonowanie, kampania Adwords, kanał na YouTube lub blog. Pozycjonowanie to działania, które mają sprawić, że stron sklepu będzie się wyświetlała na jednym z pierwszych dziesięciu miejsc wyników wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Tymi słowami mogą być nazwy konkretnych gier lub fraz bardziej ogólne typu: sklep z grami, albo gry planszowe, itp. Drugim typem działań, które warto podjąć jest kampania AdWords, czyli kampania w wyszukiwarce, dzięki niej link do strony sklepu będzie się wyświetlał na jednym z pierwszych trzech miejsc wyników wyszukiwania, będzie jednak oznaczony jako reklama. Zarówno w pierwszym, jak i drugim typie działań pomóc może ta firma – https://brandbay.pl/kontakt-agencja-reklamowa-brandbay.

Dobrym pomysłem dla sklepu z planszówkami będzie także stworzenie bloga, na którym prezentowane będą zasady i recenzje danej gry, a jeszcze lepszym pomysłem jest stworzenie kanału na YouTube z poradnikiem jak grać w daną grę. Wiele osób przed dokonaniem zakupu chce wiedzieć, czy dana gra go wciągnie i jakie są jej zasady, właśnie dlatego taki kanał do doskonała forma marketingu i budowania dobrego wizerunku sklepu.