Tablica magnetyczna jako element wyposażenia mieszkania – 5 pomysłów jak ją wykorzystać!

Choć tablice magnetyczne przywodzą na myśl głównie wyposażenie sal lekcyjnych i szkoleniowych, biur i pomieszczeń konferencyjnych, znajdują one świetne zastosowanie również w warunkach domowych. Daje moc możliwości w zabawach z maluchami, jest niezastąpiona,jako pomoc przy nauce nieco starszych pociech, ale także świetnie sprawdzi się jako tło dla dekoracji w pokoju nastolatka oraz organizer domowych sprawunków w kuchni. Jak ją wykorzystać w każdym z podanych pomieszczeń? Podpowiadamy!

Pokój dziecięcy – zabawy z wykorzystaniem tablicy magnetycznej

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na rozwój malucha. Ale co zrobić z ograniczoną ilością pomysłów na gry i  rozrywki dla najmłodszych? Świetnym pomysłem jest wykorzystanie dostępnych dodatków i akcesoriów, które można wykorzystać na różne sposoby. Jednym z nich są tablica magnetyczna, rewelacyjnie spełniająca wiele funkcji nie tylko w sali lekcyjnej, ale także warunkach domowych. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne jest mnóstwo gier, przeznaczonych do wykorzystania przy użyciu tablic magnetycznych, można także udekorować je na najróżniejsze sposoby ozdobami i pracami dziecka, zagrać w kalambury, wyklejanki i nie tylko.

Tablica magnetyczna jako pomoc w nauce

Nie bez powodu tablice magnetyczne i kredowe kojarzą się przede wszystkim z pomieszczeniami szkoleniowymi i salami lekcyjnymi. Jest to bowiem element wyposażenia wręcz stworzony jako perfekcyjna pomoc dydaktyczna! Daje szereg rozmaitych możliwości, od tradycyjnego zapisu treści specjalnymi pisakami, przez możliwość zawieszania na magnesach różnorodnych grafik, literek, obrazków, wycinanek i notatek. Najłatwiej wykorzystać tablicę magnetyczną w pokoju dziecka w wieku przedszkolnym oraz nieco starszym, gdyż daje ona wtedy pełne pole do popisu w zakresie możliwego zastosowania.Rozpoczęcie i kontynuowanie edukacji w ten sposób wzmaga kreatywność dziecka i pozwala rozwijać mu się w różnych kierunkach.

Jak wykorzystać tablicę magnetyczną w kuchni?

Wzbogacenie wystroju wnętrza o tablicę magnetyczną sprawdzi się jako doskonały pomysł nie tylko w pokoju dziecięcym, ale też chociażby kuchni. Wykorzystywana jest ona wówczas jako swego rodzaju organizer, który pomaga trzymać w jednym miejscu wszelkie istotne dokumenty i zapisane ważnymi informacjami skrawki papieru. Za pomocą małych magnesów pozwala przytwierdzać do niej również numery kontaktowe, listy zakupów, notatki i przypomnienia, wiadomości między domownikami, ale również zdjęcia czy przepisy kulinarne. Jako że kuchnia w wielu domach stanowi prawdziwe miejsce spotkań, które często jest ulubionym pomieszczeniem lokatorów lub rodziny, tablica magnetyczna perfekcyjnie sprawdzi się w roli nośnika informacji.

Modna tablica magnetyczna w pokoju nastolatka

Pokój młodzieżowy to prawdziwe królestwo dorastającej osoby. Spełnia jednocześnie funkcję sypialni, biura, pokoju dziennego, jak i miejsca spotkań z przyjaciółmi. Aby na jednej powierzchni móc zmieści tyle różnych pomniejszych pomieszczeń potrzeba pomysłu i właściwej organizacji przestrzeni. Pomóc w tym może właśnie niezastąpiona tablica magnetyczna, która podobnie jak i jej pierwowzór, tablica korkowa, pozwala tworzyć unikalne kompozycje ze zdjęć, plakatów, czy też pamiątkowych biletów na koncerty. Jednocześnie jest to miejsce, które pozwala zabieganemu nastolatkowi uporządkować sprawy i przypomina o obowiązkach, dzięki możliwości umieszczenia na tablicy magnetycznej planu lekcji, notatek, czy słówek w języku obcym.