Budowa domu z drewna – czy to dobry pomysł w 2024 roku?

Marzysz o budowie własnego domu i szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci z jednej strony zyskać maksymalny komfort, a z drugiej sporo zaoszczędzić? Nie musisz wznosić budynku murowanego – do Twojej dyspozycji jest wiele alternatywnych technologii! Jedną z nich jest budowa domu z drewna, która wraca do łask inwestorów i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Z czego to wynika i czy dom z drewna to dobry pomysł w 2024 roku? Sprawdźmy!

Budowa domu z drewna? To dobry pomysł!

Budowa domu z drewna może stanowić świetną alternatywę dla technologii murowanej i jest ku temu kilka powodów. Przede wszystkim taki budynek może być niemal tak samo trwały, jak obiekt wzniesiony przy użyciu klasycznych cegieł. Efekt? Będzie służył kolejnym pokoleniom i pozostanie funkcjonalny na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

To jednak nie wszystko. Dom z drewna:

  • posiada bardzo dobre parametry cieplne, ponieważ do jego izolowania można używać najlepszych materiałów, na czele z wełną mineralną czy pianką PUR – efektem jest komfort domowników oraz niskie koszty ogrzewania;
  • jest w pełni ekologiczny, ponieważ wykonuje się go z materiałów, które nie szkodzą środowisku naturalnemu, a w jego wnętrzach panuje doskonały mikroklimat, służący przede wszystkim alergikom;
  • zapewnia bardzo dużą elastyczność projektową – to od Ciebie zależy, jaką będzie miał powierzchnię, jakie materiały zostaną zastosowane do jego wykończenia i jaki styl architektoniczny będzie reprezentował.

To jednak nie wszystko – warto także powiedzieć nieco więcej o czasie budowy oraz oszczędnościach. Najlepiej w kontekście nowych technologii związanych z budową domu z drewna.

Najlepsze rozwiązanie w 2024 roku? Dom kanadyjski!

Jeżeli interesuje Cię budowa drewnianego obiektu, powinieneś dowiedzieć się, czym jest dom kanadyjski. To budynek, którego elementem nośnym jest lekki szkielet z drewna, do którego montuje się ściany. Na plac budowy przywożone są gotowe, przygotowane wcześniej w fabryce elementy, które następnie łączy się ze sobą. Co to daje w praktyce?

Budowa domu z drewna w technologii kanadyjskiej to przede wszystkim skróceniu czasu realizacji inwestycji do absolutnego minimum. Zakończenie prac może mieć miejsce już po zaledwie 3-4 miesiącach, co jest niezwykle korzystne w porównaniu do technologii murowanej. Co więcej, dom kanadyjski może przynieść Ci spore oszczędności – zwykle jego budowa jest tańsza nawet o kilkadziesiąt procent niż wzniesienie domu z cegły.

Komu powierzyć budowę domu z drewna?

Na budowę domu z drewna w technologii kanadyjskiej decyduje się coraz większa liczba inwestorów. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i cieszyć się nowoczesnym budynkiem, który zapewni Tobie oraz Twoim bliskim maksymalny komfort, to naprawdę świetna alternatywa!

Budowę takiego domu warto powierzyć firmie specjalizującej się w technologii kanadyjskiej, jak drewdom.com – dzięki temu zyskasz pewność, że prace zostaną przeprowadzone sprawnie i zakończą się całkowitym sukcesem.