Jak otworzyć gabinet dietetyczny? Wystarczy kilka kroków!

Coraz większa liczba osób zwraca uwagę na dietę i rezygnuje z niezdrowych produktów, zastępując je tymi pełnowartościowymi i wpływającymi pozytywnie na stan organizmu. Moda na bycie fit nie przemija, dlatego coraz więcej osób – z pasji i chęci rozwoju – decyduje się na założenie własnego gabinetu dietetycznego. Nie jest to trudne, jednak należy wiedzieć, co zrobić i w jakiej kolejności. Sprawdź, jak otworzyć gabinet dietetyczny!

Jak otworzyć gabinet dietetyczny? Nie musisz posiadać stosownego wykształcenia!

Na początek warto rozwiać największą wątpliwość osób, które zastanawiają się, jak otworzyć gabinet dietetyczny. Otóż aby to zrobić, wcale nie trzeba być dietetykiem – wystarczy tylko zatrudnić odpowiednio wykształcony personel, który będzie świadczył usługi pacjentom. Ty, jako właściciel firmy, możesz kierować swoim biznesem, a o stosowne wykształcenie będziesz musiał postarać się dopiero wtedy, gdy samodzielnie zechcesz obsługiwać swoich pacjentów.

Oczywiście warunkiem jest założenie własnej działalności gospodarczej, odpowiednie przygotowanie gabinetu i wyposażenie go w niezbędny sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie świadczenie usług na najwyższym poziomie. Aby osiągnąć sukces, warto także zadbać o odpowiednią ofertę, przygotować stronę internetową i zapewnić swojej firmie właściwą promocję – np. w Internecie. Jeżeli wystarczy Ci samozaparcia, z całą pewnością uda Ci się podołać wszystkim tym wyzwaniom!

Jak założyć gabinet dietetyczny? Najlepiej postawić na franczyzę!

Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego może być łatwe i nie wiązać się z większym ryzykiem. Wystarczy tylko, że postawisz na franczyzę i rozpoczniesz współpracę z doświadczoną firmą, taką jak projektzdrowie.info. Na czym to polega?

Franczyza to powszechnie znany system sprzedaży produktów lub usług, który jest oparty na ścisłej i stałej współpracy między dwoma przedsiębiorcami – franczyzodawcą oraz franczyzobiorcą. Zakładając własny gabinet dietetyczny pod skrzydłami doświadczonych specjalistów, uzyskasz ich wsparcie, pełne know-how i będziesz mógł sprawniej zrealizować marzenie o własnym biznesie.

Oczywiście istnieje kilka wymogów, jakie należy spełnić. Jak założyć gabinet dietetyczny w oparciu o umowę franczyzową? Powinieneś przede wszystkim:

  • założyć własną działalność gospodarczą;
  • zatrudnić dietetyka z wykształceniem kierunkowym;
  • posiadać lub wynająć lokal handlowy o właściwym metrażu oraz w odpowiedniej lokalizacji (np. w miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców);
  • przestrzegać zasad obsługi pacjenta, zgodnie ze standardami przyjętymi w firmie franczyzodawcy;
  • odpowiednio zaaranżować gabinet.

Oczywiście na każdym etapie zyskasz wsparcie specjalistów, dlatego spełnienie powyższych warunków powinno przyjść z łatwością.

Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Wiele zależy od sieci gabinetów dietetycznych, z którą rozpoczniesz współpracę. W przypadku wspomnianej firmy Projekt Zdrowie koszt otwarcia gabinetu o powierzchni 35 – 50 m2 wynosi około 35 – 45 tys. zł netto.