Podróż służbowa do Krakowa

Kraków to nie tylko miasto, do którego tłumnie ściągają turyści, to także miast, w którym swoje siedziby ma wiele firmy, oraz gdzie organizowanych jest wiele imprez biznesowych związanych z różnymi branżami, od targów, przez konferencje i sympozja, aż po bale, wręczenia nagród i innego typu biznesowe eventy. Ze względu na silnie rozwiniętą przedsiębiorczość wielu biznesmenów przyjeżdża tutaj również w celu znalezienia partnerów biznesowych czy prowadzenia rozmów o współpracy. Przyjeżdżając do Krakowa warto zatem zadbać o odpowiedni nocleg.

Noclegi o różnym standardzie

Kraków to miasto mocno nastawione na turystykę i biznes, cieszące się przy tym zainteresowaniem ludzi z całego świata. Dlatego też bez trudu każdy znajdzie tutaj nocleg na miarę własnych potrzeb. Osobom, którym zależy na dogodnej lokalizacji oraz wysokim komforcie pobytu z pewnością do gustu przypadnie – Hotel Centrum Kraków. W grodzie Kraka podczas podróży służbowej można się zatrzymać zarówno w hotelach mających zaledwie jedną gwiazdkę, jak i w obiektach z pięcioma gwiazdkami. Choć jak pokazuje praktyka osoby w podróży służbowej najczęściej wybierają trzy i czterogwiazdkowe hotele.

Dogodna lokalizacja

Kolejną ważną kwestią dla osób będących w podróży służbowej jest dogodna lokalizacja, która pozwoli im szybko i bez przeszkód dotrzeć do miejsca docelowego. Wybierając nocleg w centrum Krakowa z pewnością dotrzemy do hotelu bez żadnych przeszkód, bowiem centrum jest doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Jest to też doskonały wybór dla osób planujących prowadzić rozmowy biznesowe w kawiarniach czy restauracjach na Rynku jest, bowiem wiele eleganckich miejsc, które doskonale nadają się do tego celu.

Osoby biorące udział w targach w budynku krakowskich targów Expo, powinny raczej rozglądać się za noclegami w pobliżu ulicy Galicyjskiej, targi są bowiem usytuowane w pewnej odległości od rynku i dojazd tam, zwłaszcza w godzinach szczytu może zająć nieco czasu. Zatem jeśli zależy nam na czasie, to lepiej będzie spędzić noce w jednym z hoteli w pobliżu targów.

Natomiast osoby biorące udział w eventach w Centrum Kongresowym mogą także z powodzeniem wybrać nocleg w okolicach rynku, Wawelu lub w pobliżu samego Centrum. Dotarcie do tego miejsca czy to z Rynku Głównego czy z okolic Wzgórza Wawelskiego nie zajmie wiele czasu. Można w tym przypadku także pokusić się o nocleg na popularnym ostatnimi czasy krakowskim Kazimierzu, który przyciąga obecnie zarówno Krakowian jak i turystów.