Podróż służbowa? Jak znaleźć najlepszą ofertę parkingu przy lotnisku?

Wiele mówi się dziś o podróżach lotniczych, co oczywiście dziwić nie może. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że obecnie na rynku nie brakuje tanich linii lotniczych. Możemy powiedzieć, że jest ich coraz więcej. Dzięki temu w prosty sposób można dotrzeć już nie tylko do największych stolic Europy, ale również najdalszych zakątków świata. Skoro jesteśmy już przy takich liniach lotniczych i podróżach, warto odnieść się też do infrastruktury lotnisk. Mianowicie mowa tutaj parkingach, które dziś znaleźć można na każdym lotnisku bez wyjątku. Jak znaleźć parking dla siebie optymalny?

Internetowa porównywarka

W pierwszej kolejności odnieśmy się do sieci. Pamiętać trzeba, że dziś w internecie znajdziemy wiele różnych porównań, które ułatwiają wybór danego produktu. To samo tyczy się również i parkingów lotniskowych. W takich porównywarkach pod uwagę wziąć można między innymi cenę miejsca parkingowego czy też poziom ochrony. Te bowiem także są bardzo różne. W jednym miejscu znajdziemy tylko ogrodzenie wraz z oświetleniem. Inny parking natomiast może być wyposażony w nowoczesny monitoring czy też strzeżony być przez firmę ochroniarską.

Parkingi poza lotniskiem

Niemniej jednak nie możemy powiedzieć, że parkingi znajdujące się na terenie lotniska są opcją najlepszą, a już na pewno jedyną. Poza nimi pod uwagę wziąć trzeba tutaj między innymi wszystkie te parkingi, które znajdują się wokół lotniska. Niekiedy są one od nich oddalone o zaledwie kilkaset czy nawet kilkadziesiąt metrów, czego najlepszych przykładem jest parking Atmosfera przy porcie lotniczym w Pyrzowicach. Więcej informacji o tym parkingu uzyskać można ze strony internetowej www.atmosfera.eu.

Co w związku z tym cechuje takie parkingi? Na pewno wielu kierowców uwagę zwróci tutaj na znacznie niższą cenę. Nie ma w tym oczywiście nic nadzwyczajnego. Tym bardziej że poziom ochrony wcale nie jest gorszy, jeśli mielibyśmy porównać go z tym na terenie lotniska. Wspomniany już parking Atmosfera to nie tylko zaawansowany monitoring CCTV, ale również usługi firmy ochroniarskiej. Poza tym w takim miejscu znaleźć można też wiele usług dodatkowych. Na terenie parkingu dostępna jest między innymi restauracja. Gwarantuje on także bezpłatny transport na lotnisko i z powrotem. Nic więc dziwnego, że punkt ten szybko zyskuje na popularności. Rzeczywiście pozostawienie tam samochodu nie powinno nieść w sobie żadnego zagrożenia, a korzyści z tego wynikających jest akurat dość dużo. Ostateczny wybór zawsze należy jednak do kierowcy.