Tablice – do wykorzystania nie tylko w biurze i szkole

Co prawda w użyciu wciąż są te czarne, po których pisze się kredą. Niemniej to te białe, suchościeralne na dobre opanowały szkoły, uniwersytety i biura. Poniżej udowadniam, że nie jest to jedyne miejsce w którym świetnie się sprawdzą. To proste narzędzie nie tylko pomaga wizualizować plany działania. Może być doskonałym materiałem reklamowym, którego atutem jest to, że możemy zmieniać jego treść przy niskim nakładzie wydatków i pracy. Zobacz gdzie jeszcze, poza biurem i szkołą wykorzystać tablicę suchościeralną lub magnetyczną..

Biała czy czarna?

Ścieranie białej tablicy jest znacznie łatwiejsze niż w wypadku tablicy kredowej. Po drugie lepiej odbieramy czarny tekst na białym tle niż odwrotnie. Niemniej są miejsca, w których lepiej sprawdzi się czarna tablica kredowa. To na przykład wszelkiego rodzaju punkty gastronomiczne o bardziej rustykalnym charakterze. Z drugiej strony wraz z uwspółcześnianiem się wystroju tego typu lokali, również biała tablica suchościeralna znajdzie tam swoje miejsce. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu projektujemy pub, restaurację czy lodziarnię.

Jaką wybrać?

 

Na zewnątrz najlepiej sprawdzi się mała, kredowa tablica, na której umieścimy kilka podstawowych informacji. Jeżeli już jesteśmy w temacie gastronomii: może być to danie dnia, godziny podawania poszczególnych posiłków lub przyciągające uwagę hasło.

Wewnątrz, tam gdzie najbardziej zależy nam na przestrzeni, najlepiej sprawdzą się te wieszane na ścianie.

Komu przydadzą się tablice?

W zasadzie każdemu, kto prowadzi jakiś biznes. Nie będę wspominał o gastronomii, o której napisałem już wcześniej. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie tablicy suchościeralnej lub kredowej w witrynach księgarni. Cytat z najnowszego bestsellera albo klasyki literatury przyciągnie czytelników.

Wciąż zwyczajem jest składanie imieninowych życzeń i prodarowywania z tej okazji kwiatów. Jednak w dobie natłoku informacji łatwo zapomnieć o tego typu dacie. Z pomocą może przyjść tablica w Twojej kwiaciarni. Gwarantuję, że najbardziej zapominalskich przyciągnie właśnie do twojej kwiaciarni! Podobnie można postępować w wypadku innych sklepów z upominkami.

 

Jak przyciągnąć uwagę klientów?

Żeby tablica przyciągała wzrok warto posługiwać się większą ilością kolorów. W ten sposób wyróżnisz poszczególne elementy. Oprócz markerów czy kredy, przyda ci się kilka akcesoriów do konserwacji twojej tablicy. W miejscach publicznych, gdzie dbamy o estetykę w każdym detalu, do ścierania tablicy korzystamy z odpowiedniej gąbki. Zależy nam na tym, żeby tablica była czytelna i przyjemna dla oka klienta. Tablicę kredową trudniej utrzymać w czystości. Dlatego co jakiś czas powinno się dokładniej zetrzeć wszelkie pozostałości kredy, roztartej na powierzchni. To ważne, bo tylko estetyczna i czytelna tablica przyciąga uwagę klientów. Markery do tablicy suchościeralnej powinno trzymać się w kubku lub słoiku, zakrętką skierowaną w górę. W ten sposób oszczędzamy tusz. Kiedy zaczyna go brakować, markery przechowujemy zakrętką skierowaną w dół.