Przedsiębiorstwa z polskim kapitałem zagranicą

Rosnące podatki a wraz z nimi coraz wyższe koszty prowadzenia działalności w Polsce powoduje, że wielu przedsiębiorców poszukuje innych możliwości i sposobów obniżenia kosztów prowadzenia swojego biznesu. Część firm decyduje się przenieść swoją działalność za granicę. Przedsiębiorcy wybierają różne kraje na założenie własnej działalności gospodarczej.

Częstym kierunkiem ku, któremu zwracają swoje oczy przedsiębiorcy jest Europa Zachodnia. Uczestnictwo w Unii Europejskiej naszego kraju w wielu sytuacjach ułatwia założenie firmy czy filii za granicą. Polacy nie muszą dopełniać tak wielu formalności jak niegdyś. Założenie działalności w krajach wspólnoty stało się o wiele łatwiejsze. Z jednej strony dzięki ułatwieniom prawny oraz firmom, które specjalizują się we wsparciu biznesmenów w zakładaniu firm za granicą.

Wśród krajów, które chętnie wybierają polscy przedsiębiorcy jest między innymi Austria. Prawo austriackie pozwala zarówno prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą na zasadach samozatrudnienia lub spółkę prawa handlowego. Dużym ułatwieniem dla polskiego przedsiębiorcy, który zastanawia się nad otwarciem własnego biznesu będzie kancelaria adwokacka, która pomoże uporać się ze wszystkimi kwestiami prawnymi. Jeśli biznesmen woli kontaktować się ze swoim przedstawicielem w języku polskim powinien skorzystać z usług firmy takiej jak – polska kancelaria adwokacka https://www.smr-law.at/onas.html.

Polacy często wybierając lokalizacje dla swojej firmy decydują się wybrać kraj, w którym koszty prowadzenia działalności, czyli między innymi podatki są niższe niż w naszym kraju. Dlatego też niegdyś chętnie wybierano Wielką Brytanię – co ulega obecnie zmianie w kontekście bliskiego wystąpienia Anglii z Unii Europejskiej. Obecnie oczy wielu przedsiębiorców zwracają się również w kierunku Czech. Kraj o podobnym języku, leżący niedaleko od Polski – to cechy, które zachęcają do otwierania biznesu za południowo – zachodnią granicą naszego kraju.

Osoby, które rozpoczynają działalność często też decydują się otworzyć firmę w kraju, którego język znają. Liczą (nie bez racji), że znajomość języka ułatwi im prowadzenie działalności. Naturalnym wyborem jest także wybór kraju, w którym mieszkają Polacy na emigracji. Niekiedy źródłem decyzji jest też zamiłowanie do danego państwa i chęć zamieszkania w nim.

Naturalnie każda decyzja o założeniu firmy za granicą powinna być dobrze przemyślana. Musi zostać poprzedzona dogłębna analizą rynku, konkurencji i potencjalnych współpracowników. Niezależnie od kraju, w którym rozpoczynamy działalność wszędzie jednym z czynników warunkujących sukces jest także dobry pomysł na biznes.

Firmy z polskim kapitałem powstające za granicami naszego kraju, nie należą już do rzadkości. Rośnie liczba przedsiębiorstw powstających za granicą, dlatego też coraz liczniejsza jest także grupa firm oferujących swoje usługi w języku polskim. Dzięki temu otwieranie biznesu w innym kraju staje się dla polskich przedsiębiorców coraz łatwiejsze. Obsługa polskich firma za granicą to także ciekawy pomysł na polski biznes poza Polską.