Obiekt na konferencję – jaki wybrać?

Wyjazdy integracyjne, konferencje, szkolenia- wszystkie te firmowe eventy wymagają odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły być dobrze zorganizowane. Takie wyjazdowe spotkania cieszą się sporą popularnością i są coraz częściej i chętniej organizowane przez firmy. Stanowią niemałą atrakcję dla uczestników, gdzie pożyteczne zdobywanie wiedzy łączy się z przyjemnością zwiedzenia ciekawego obiektu w pięknej okolicy. Gdzie wobec tego zorganizować taką konferencję, aby faktycznie była udana i na co zwrócić uwagę?

 

Czas wybrać odpowiedni obiekt

 

Wiele obiektów posiada specjalną ofertę organizacji tego rodzaju eventów, a co za tym idzie- tak jak hotel konferencyjny Grand Chotowa – obiekty te mają już pewne doświadczenie w organizowaniu takich właśnie spotkań. Znacząco ułatwia to sprawę, gdyż zazwyczaj przedstawiona nam oferta faktycznie zawiera właściwie wszystko, co może się okazać nam przydatne. W pierwszej kolejności warto zająć się kwestią dojazdu do obiektu i sprawdzenia go pod kątem odpowiedniej lokalizacji. W przypadku konferencji wyjazdowej, gdzie zakładamy, że uczestnicy będą nocować na terenie obiektu- nie musi on znajdować się blisko siedziby firmy. Może być zlokalizowany w jakimś malowniczym i ciekawym miejscu, do którego trzeba będzie dojechać. W takim przypadku jednak najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie specjalnego autokaru dla uczestników, który zawiezie ich na miejsce. Jeśli jednak ktoś będzie chciał dotrzeć własnym samochodem- konieczne jest zorientowanie się, czy obiekt posiada odpowiednią ilość miejsc parkingowych.

 

Odpowiednie miejsce do spotkań

 

Hotel, na który się zdecydujemy powinien posiadać salę konferencyjną takiej wielkości, aby mogła pomieścić naraz wszystkich uczestników. Dodatkowo, taka sala powinna dawać komfortowe warunki pracy. Najlepiej, aby była to salka nie tylko ogrzewana, ale i klimatyzowana. Może przyjąć kształt sali wykładowej lub też typowej, biznesowej sali konferencyjnej z obszernym stołem- tak naprawdę, w dużej mierze zależy to od charakteru spotkania, jakie ma się w niej odbyć. Podczas takich eventów zazwyczaj hotel organizuje dla uczestników pełne wyżywienie, a także poszczególne przerwy kawowe, które również powinny być z góry zaplanowane. Po godzinach uczestnicy mogą korzystać z atrakcji, jakie daje im sam obiekt- z jego otoczenia, infrastruktury, basenu czy billboardu. Wiele obiektów dodatkowo oferuje możliwość zorganizowania specjalnej imprezy integracyjnej lub też grilla dla uczestników spotkania.