„Odświętny” biznes

Święta i wyjątkowe dni w roku i w naszym życiu wymagają niecodziennej oprawy. Dlatego też ludzie wydają znaczne sumy na uświetnienie takich okazji, dlatego też biznes związany z takimi szczególnymi w życiu człowieka momentami może okazać się ogromnym sukcesem. Do przedsięwzięć działających w oparciu właśnie o takie założenia można zaliczyć między innymi organizatorów ślubów, sklepy z elegancką wizytową odzieżą, czy bardziej specyficznie salony sukien ślubnych, sprzedawców ozdób świątecznych i choinek czy hurtownie zniczy i wiązanek.

 

Branża ślubna

Ślub to jedno z największych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego zwłaszcza panny młode chcą by było to niezapomniane zdarzenie w ich życiu, dbają zatem o każdy nawet najdrobniejszy szczegół, począwszy od wyboru weselnego menu po garnitury dziecięce dla chłopców niosących poduszeczkę z obrączkami. Dlatego branża ślubna to bardzo szerokie pojęcie. Począwszy od firm, które organizują wesela, po salony sukien ślubnych, salony z garniturami, także sprzedającymi te garnitury dziecięce, po operatorów kamer i fotografów oraz dekoratorki sal i kościołów, aż po kwiaciarnie.

Branża komunijna

I Komunia Święta urasta obecnie do rangi nie tylko wydarzenia kościelnego, ale także spotkania towarzyskiego. Furorę robią tutaj sklepy z sukienkami i dodatkami komunijnymi oraz sprzedające garnitury dla dzieci, które służą chłopcom podczas tego uroczystego wydarzenia. W tym roku ogromną estymą dla chłopców idących do komunii cieszy się kolekcja Ewtex junior. Branża komunijna to także restauracje oferujące przyjęcia oraz firmy z dewocjonaliami. Oprócz prezentów dzieci najczęściej dostają na komunię także różańce, książeczki czy biblie.

Branża funeralna

Branża funeralna jest przeciwieństwem ślubnej, ale także robi ogromną furorę. Nagrobki, trumny, wieńce, znicze – wszystko to jest wyrazem przywiązania do osoby zmarłej. Bliscy żyjący prześcigają się w dowodach swojego przywiązania okazywanych właśnie za pomocą tego typu przedmiotów.