Specyfika wałków przemysłowych

Wałki znajdują powszechne zastosowanie w zakładach przemysłowych i produkcyjnych jako elementy maszyn. Warunkują ich pracę i podnoszą ich wydajność. Rdzenie wałków mogą być wykonane z kompozytu, aluminium, a także ze stali. Można je wykonywać na zamówienie tak, aby miały odpowiednią wielkość, ale też można poddawać procesowi regeneracji te wałki przemysłowe, które zostały uszkodzone lub też zużyły się w efekcie regularnej ich eksploatacji. Bardzo istotne jest, aby rdzeń wałka był solidnie zbudowany, ale też bardzo ważna jest powłoka, którą pokrywa się takie wałki oraz walce.

W jaki sposób przygotować wałki oraz walce do ponownej eksploatacji?

Szereg informacji na temat tego, w jaki sposób może przebiegać regeneracja wałków dostępnych jest na stronie firmy, która specjalizuje się właśnie w takich zagadnieniach. Wystarczy wejść na https://www.hannecard.pl/pl/. Można liczyć na demontaż elementu, który ma być poddany regeneracji. Jeśli tylko rozmiar walca nie przekracza ciężaru 32 ton oraz długości 12 metrów- można wykonać na takim wałku całkiem nową powłokę o pożądanych właściwościach. Z kolei wyważanie dynamiczne jest możliwe w sytuacji, kiedy dany element ma średnicę nie większą niż 2 m i długość maksymalną 12 m.

Czym są powłoki metalowe i w jaki sposób się je wykonuje?

Ciekawą możliwość stanowi możliwość natryskiwania nowoczesnych powłok metalicznych, co wykonywane jest w specjalnie do tego przygotowanej kabinie. W takim przypadku do wykonania powłoki wałka wykorzystuje się węglik wolframu oraz chromu. W ramach powłok metalicznych można też zdecydować się na zastosowanie specjalnej technologii oferującej dobre właściwości uwalniające. Pomimo, że powłoki są wykonywane z metalu, mają bardzo wysoką odporność na rdzewienie. Można wybrać, jaką maksymalną twardość mają posiadać, a także jaka ma być ich chropowatość. Bezpośrednio po wykonaniu powłoki w kabinie natryskowej jest przeprowadzany proces szlifowania powierzchni wałka. Dzięki temu można liczyć na to, że otrzymamy wałki przemysłowe o idealnie gładkiej, ergonomicznej powierzchni, które będą doskonale sprawdzać się w codziennej praktyce.