Zamiatarki- pojazdy przystosowane do pracy w mieście

Utrzymanie czystego i schludnego wyglądu miejskich ulic nie jest wcale aż tak skomplikowane, jeśli posiada się odpowiedni do tego celu sprzęt. Nawet w przypadku dużych miast o sporej powierzchni- ulice mogą być naprawdę zadbane dzięki regularnej pracy zamiatarek ulicznych. Maszyny te najczęściej wyruszają na ulice w godzinach nocnych tak, aby nie zakłócać ruchu ulicznego. W jaki sposób sprzątają i dbają o czystość ulic?

Wygodne sterowanie zamiatarką? To możliwe

Pierwsze zamiatarki raczej nie należały do pojazdów małych i zwrotnych- zdecydowanie bardziej przypominały typowe samochody ciężarowe. Obecnie, zamiatarki uliczne dalej są konstruowane na podwoziu samochodu ciężarowego, ale wiele przemyślanych patentów sprawia, że znacznie łatwiej się nimi operuje.

– Każdy centymetr takiego pojazdu jest dobrze wykorzystany tak, aby zamiatarka faktycznie posiadała pełne wyposażenie, jakie jest potrzebne do sprzątania. Kompaktowe rozmiary zamiatarek również stanowią spory atut tych pojazdów.

– Zamiatarki mogą rozwinąć prędkość do 50 km/h. Warto jednak zauważyć, że są to pojazdy dość zwrotne, zwłaszcza jeśli posiadają ramę przegubową, która dodaje im skrętności.

Naprawa zamiatarek? Jak najbardziej jest możliwa! Na rynku działają specjalne firmy, które zajmują się przeglądami tych maszyn, a także ich serwisowaniem. Jedną z takich firm jest Terberg Matec, przedsiębiorstwo, które dodatkowo zajmuje się dystrybucją nowych pojazdów tego typu. Naprawa zamiatarek jest możliwa dzięki dostępności części zamiennych do najpopularniejszych modeli zamiatarek.

– Obsługa zamiatarki jest też najczęściej bardzo komfortowa z punktu widzenia jej operatora. Prowadzi on maszynę z perspektywy przeszklonej kabiny, a dodatkowe przeszklenie części podłogi pozwala na bieżąco kontrolować pracę obrotowych szczotek, które umieszczone są na froncie. Kabina operatora posiada klimatyzację i ogrzewanie, a sam operator posiada komputer pokładowy i inne udogodnienia, takie jak chociażby kamera cofania.